Apple’ın kredi kartı bize neler sunuyor

Apple, Apple Card’ı ‘bir kredi kartı hiç bu kadar akıllı olmadı’ sloganıyla 2019 yılının 22 Ağustos’unda ABD piyasasına sunmuştu. Apple Card ile iPhone telefonlara bağlanıp daha önce yapamadığınız bir çok şeyi çok kolay bir şekilde halledebileceğinizin vaadinde bulunan Apple, aynı zamanda ‘ne kadar?’, ‘nerede?’ ve ‘ne zaman?’ harcadım sorularına da sade bir güzellikte söz konusu kartın uygulamasında görebileceğinizi de belirtti.

Fazladan uygulama yüklemeye gerek yok

Bildiğimiz üzere iPhone telefonları satın aldığımızda içinde yüklü bir kaç program vardır. Söz konusu olan Apple Card ise bu uygulamalardan, Wallet(Cüzdan) ile tam fonksiyonlu olarak kullanılabilecek.

Apple Card, sizin için harcamalarınızın her kategorisini farklı renkler ile size sunacak. Bu sayede ‘en çok nereye harcadım?’ gibi soruların bir çoğuna yanıt bulabileceksiniz.

Nerede harcamalar yaptığınızı tüm detayları ile görebileceksiniz.

Apple Card, yaptığınız satın almaları haritaya işaretliyerek satın alım yaptığınız kurumun adını, adresini ve daha bir çok detayı sizlere sunuyor.

Bu sayede gizemli tüccar kodlarına son getiren Apple, bize kurumun her türlü bilgisini sunmakta.

%3’e varan günlük nakit dönüşü!!

Apple Card, Apple’ın herhangi bir mecrasından yaptığınız satın alımlara %3’lük geri nakit dönüşü yapıyor.(Apple store, apple.com…)

Bazı kısıtlamaların geçerliliğinde olsa da Uber, Uber Eats, Walgreens, Duane Reade, Nike, and T-Mobile stores mağazalarından yaptığınız alımlara da %3’lük geri nakit dönüşü yapılıyor.

Apple Card, Apple Pay sistemini kullandığınız herhangi bir kurumda %2’lik bir geri nakit dönüşü sağlıyor.

Apple Card, henüz Apple Pay sistemi olmayan bir kurumdan Apple Card ile yaptığınız satın alımlara ise %1’lik bir geri nakit dönüşü sağlıyor.

Son olarak Apple Card, ödeme günü geldiğinde hatırlatıcı bildirimler ile sizi haberdar ediyor.