Ankara’da maç sona erdi MKE Ankaragücü 2-1 Fenerbahçe

Fenerbahçe puan kayıplarına devam ediyor.
Konrad Michalak’ın yıldızlaştığı maçta MKE Ankaragücü sürpriz bir sonuçla galip gelirken Fenerbahçe’nin Kötü formu devam etmekte.

Fenerbahçe’ye bir yara da luiz gustavo ve Emre Belözoğlu’ndan:

Fenerbahçe, MKE Ankaragücü maçına giderken Vedat Murıqı,luiz gustavo ve kaleci altay bayındır olmak üzere üç futbolcusu sarı kart sınırındaydı. Sarı kart sınırında olmasına rağmen sarı kart gören 32 yaşındaki Brezilyalı luiz gustavo ülkemizde oldukça ilgi gören Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde cezalı duruma düştü.
Öte yandan Emre Belözoğlu talihsiz bir sakatlık yaşadı.maçın 65. Dakikasında sakatlanan Emre de Galatasaray maçını kaçıracakların arasına girdi.

İşte Maçın dikkat çeken anları:

Dk.13 GOL S.Lobzhanidze(1-0),dk.40 Sarı Kart M.Isla,dk.75 GOL G.Rodrigues(2-0),dk.85 Sarı Kart L.Gustavo,dk.89 Sarı Kart İlhan parlak,dk.90+6 GOL Serdar Aziz(2-1).

Maç sonrasında Ersun yanalın sözleri:

“Teknik olarak üstün gözüksek de top rakibe geçtikten sonraki geçişlerde uzun süredir görmediğimiz kadar kötü bir Fenerbahçe vardı. Topu geri kazanma sürelerimiz arttı. Yaratıcı oyuncu sıkıntımız özellikle kanatlarda hep vardı. Kazanamadığımız toplarda stresi yönetme konusunda etkisiz kaldık. Geçen seneden bu yana bu stresi yönetememek adına çok kötüyüz, bunun sorumlusu da benim. Geçen sezon zor bir sezon geçirdik, bu sezon da kolay olmuyor. Başkan Ali Koç’a en güzel desteği vermek istiyoruz. Taraftalarımız, takımlarına ve başkanlarına inanmalı. Bunu değiştireceğimize inanmalılar. Fenerbahçe için üzerimize düşen ne olursa yapmaya hazırız. Golü yedikten sonra ki çok da saçma gol yedik, bir atış kullanıyorduk ve döndü bize geldi. Maalesef bu da koordinasyonumuzu bozdu. Rakibin sert savunması, yaratıcılığımızı etkiledi.”